Pięć osób poszkodowanych w wypadku na K92 w Chełmnie

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #kierowca   #auto   #pniewy   

W piątek 1 grudnia o godz. 19.50 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz czterech osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Chełmno.

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Pniewy, OSP Duszniki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM. Dwa pojazdy osobowe znajdowały się w przydrożnym rowie.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, pomocy ZRM w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Pięć osób poszkodowanych zostało przewiezionych przez ZRM do szpitala.

W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (27 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Mikołajki w Lubocześnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Komentarze