Radosne świętowanie Niepodległości

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pamięć   #historia   #niepodległość   #pniewy   

W piątkowy wieczór rozpoczęły się w Pniewach obchody Święta Niepodległości. Modlitwa za Ojczyznę odbyła się w kościele św. Jana Chrzciciela. Po mszy odprawionej przez pniewskich kapłanów, z ks. Włodzimierzem Jackiewiczem jako głównym celebransem, odbyło się spotkanie poetyckie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej. Mieszkańcy zebrani w świątyni mieli okazję uczestniczyć również w koncercie chóru Lira.

 

Dalsza część obchodów miała miejsce pod pomnikiem poświęconym Powstańcom Wielkopolskim przy szkole podstawowej. Hołd bohaterom Ojczyzny oddały poczty sztandarowe i przedstawiciele władz z burmistrzem Jarosławem Przewoźnym, zastępcą burmistrza Józefem Ćwiertnią i Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Matuszakiem. W uroczystości wziął również udział poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki.

Uczestnikom towarzyszyła Pniewska Orkiestra Dęta. Po zakończeniu uroczystości wszyscy obecni zaproszeni zostali na tradycyjne świętomarcińskie rogale.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Wieczornica poświęcona niepodległej Polsce
97 urodziny Marii Witkowiak

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pniewy.wlkp.pl | foto: pniewy.wlkp.pl

Komentarze