Podejrzany o kradzież trafił do aresztu

10.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #podejrzany   #areszt   #pniewy   

Policjanci z Pniew odzyskali mienie warte około 6 tysięcy złotych, które padło łupem złodzieja. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

W minioną niedzielę, około godziny 4, pniewscy policjanci uzyskali informację, iż z Chełmna w kierunku Poznania odjechał kierujący samochodem marki Mercedes. Z informacji wynikało, iż wygląd kierowcy wskazuje na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W dodatku istniało podejrzenie, że kierujący ten może być sprawcą kradzieży.

Policjanci z pniewskiej patrolówki natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, aby odnaleźć podejrzany samochód. W okolicy miejscowości Rumianek zauważyli samochód z lawetą jadący drogą polną. Policjanci zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało, samochodem kierował 55-letni obywatel Litwy. Mężczyzny nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Był trzeźwy. W międzyczasie policjanci uzyskali informację, iż na numer alarmowy zgłoszona została kradzież agregatu. Policjanci sprawdzili pojazd, którym kierował 55-latek oraz pojazdy, które przewoził na lawecie. Pojazdy nie figurowały w policyjnych systemach jako poszukiwane, ale w trakcie ich przeszukania patrolowcy znaleźli skradziony w Chełmnie agregat. Policjanci znaleźli też kilkanaście puszek masy chemoutwardzalnej służącej do znakowania dróg. Okazało się, że i ta substancja została skradziona w Chełminku.

Odzyskane „fanty” warte były w sumie około 6 tysięcy złotych. Dzięki działaniom funkcjonariuszy powróciły do właścicieli.

55-latek został zatrzymany. Jest podejrzewany o kradzież. Usłyszał dwa zarzuty.

Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa i brak stałego miejsca pobytu na terenie kraju, mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
97 urodziny Marii Witkowiak

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze