Wypadek motocyklisty w Podpniewkach

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #motocykl   #pniewy   

W niedzielę 6 sierpnia o godz. 12.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od zastępu JRG Wągrowiec, który wracał w tym czasie z Kostrzyna nad Odrą. Ratownicy informowali o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Podpniewki gm. Pniewy

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl, który uderzył w samochód osobowy. Na miejscu zdarzenia był zastęp JRG Wągrowiec i ZRM, którzy udzielali pomocy medycznej poszkodowanemu motocykliście.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ratownikom ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Poszkodowany motocyklista został przewieziony do szpitala w Szamotułach.

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Mikołajki w Lubocześnicy
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki

Komentarze