Wakacje w Lubocześnicy

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wakacje   #lato   #wieś   #dzieci   #pniewy   

W dniach 10-14 lipca br. w Lubocześnicy odbyły się wakacyjne spotkania świetlicowe pod hasłem „Rolnicy z Lubocześnicy”. W tym roku nasze wiejskie boisko zamieniło się w wiejską zagrodę. Nasi starsi koledzy zrobili nam świetny płot, a rodzice dostarczyli gospodarskie rekwizyty. Był również traktor, gniazdo bocianie oraz hodowla kurek itp. Nasze kochane mamy zadbały o smakołyki, a nam przyszło miło spędzić czas.

 

Rozgrywane były różne rolnicze konkurencje: grabienie siana, wyścigi taczek, sadzenie, wybieranie jajek, wożenie taczką itp. W ramach naszej przygody byliśmy zaproszeni przez panią Sołtys Maję Przewoźną do gospodarstwa rolnego, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają prawdziwe prace rolnicze. Jak co roku odwiedził nas pan Burmistrz Jarosław Przewoźny, który m. in. życzył nam udanych wakacji. W ostatni dzień wybraliśmy się do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na warsztaty pt.: ”W wiejskiej zagrodzie”. Wysłuchaliśmy tam ciekawych opowieści o dawnym rolnictwie. We wspaniałych nastrojach, z wielkim żalem przyszło nam się pożegnać do przyszłego roku. Dziękujemy rodzicom i pracownikom naszego Urzędu za pomoc w zorganizowaniu naszej wspaniałej letniej przygody, a Nadleśnictwu Pniewy za super prezenty. Do zobaczenia za rok, kiedy to w Lubocześnicy wyląduje...UFO.

E. W-S.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Plac zabaw w Szklarni oddany do użytku
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pniewy.wlkp.pl | foto: pniewy.wlkp.pl

Komentarze