Podpisanie umowy na budowę nawierzchni i oświetlenia

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#umowa   #budowa   #nawierzchnia   #oświetlenie   #kanalizacja   #pniewy   

We wtorek 11 lipca br. została podpisana umowa z firmą GRAEB Przedsiębiorstwo Drogowe na zadanie pn. "Budowa ul. Akacjowej i ul. Modrzewiowej w Pniewach oraz budowa kanalizacji deszczowej łączącej kanalizację deszczową w ul.25 Stycznia z ul. Konińską oraz połączenie zlewni w ul. Świerkowej ze zlewnią ul. Bukowej i ul. Lipowej".

 

W ramach tego zadania będzie realizowane utwardzenie nawierzchni tych ulic, oświetlenie i odwodnienie. W tym zadaniu zostanie również uzupełnione utwardzenie nawierzchni ciągu pieszego na ul. Sosnowej. Drugim znaczącym elementem tego zadania jest dywersyfikacja w zakresie odprowadzania wód opadowych z terenu tzw. Osiedla Leśnego i rejonu Osiedla Wyzwolenia, poprzez wykonanie by-passów sieci kanalizacji deszczowej, pomiędzy ulicami 25 Stycznia i Konińską oraz Świerkową i Lipową.

Głównym celem inwestycji jest podniesienie walorów użytkowych budowanych nawierzchni drogowych i podniesienia skuteczności odprowadzania wód opadowych z terenu miasta.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
97 urodziny Marii Witkowiak

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pniewy.wlkp.pl | foto: pniewy.wlkp.pl

Komentarze