Międzynarodowe sadzenie - las Erasmusa

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#las   #drzewa   #sadzenie   #studenci   #pniewy   

Przeważnie zaczytani w książkach i zabiegani po uczelnianych korytarzach studenci wybrali się do Nadleśnictwa Pniewy aby posadzić swój kawałek lasu.

 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że niektórzy z nich pochodzili z krajów gdzie las wygląda zupełnie inaczej. Maroko, Indie, Węgry, Rumunia, Niemcy, Kanada i Chorwacja - mieliśmy prawdziwą Wieżę Babel na Szkółce Leśnej w Dąbrowie. Choć wiele nas różni, w tym dniu wszyscy mówiliśmy wspólnym językiem. Studenci dowiedzieli się jak wyglądają lasy w Polsce, kto nimi zarządza i dlaczego polska zrównoważona gospodarka leśna budzi podziw na świecie.

Mimo kapryśnej pogody wspólnie posadzono blisko 200 sadzonek drzew. Nie zabrakło wspólnych zabaw i rozmów przy ognisku, które dostarczyły również nam – leśnikom wiele radości. Naszym najważniejszym celem było przekazać studentom jak najwięcej informacji na temat polskich lasów oraz stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, w pełni ukazującą polską gościnność. Sądząc po uśmiechniętych twarzach naszych gości, cel został osiągnięty.

 

To może Cię także zainteresować:
Mikołajki w Lubocześnicy
Pniewy: Rozświetlanie choinki
"Zanim przyjdą goście"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pniewy.poznan.lasy.gov.pl / ZDJĘCIA: ALICJA POCHYLSKA, GRAŻYNA OCHLA, TEKST: MONIKA KUBIAK

Komentarze