Z seniorami o ich bezpieczeństwie

07.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #senior   #bezpieczeństwo   #duszniki   

Metody działania oszustów i złodziei oraz bezpieczeństwo na drodze, to tematy, które zostały omówione przez policjantki podczas spotkania z seniorami w Dusznikach. Seniorzy mieli okazję zobaczyć film „Zachowaj ostrożność na drodze”, a także otrzymali odblaskowe kamizelki od specjalnego gościa, który przyjechał na spotkanie razem z policjantkami.

 

W miniony wtorek 5 listopada policjantki z Szamotuł oraz z Dusznik spotkały się z seniorami, aby porozmawiać z nimi na tematy dotyczące bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania mundurowe omówiły tematykę związaną z metodami działań oszustów. Omówiono najpopularniejsze sposoby okradania seniorów przytaczając do tego przykłady z całej polski. Tematyka ta jest bardzo istotna, ponieważ wciąż wiele osób w starszym wieku daje się nabrać oszustom, którzy często wykorzystują ich dobre serce i chęć niesienia pomocy.

W dalszej części spotkania policjantki przypomniały o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Wielu seniorów porusza się na co dzień po drogach rowerami, dlatego bardzo istotne jest, aby dostosowywali się do obowiązujących przepisów dbając tym samym o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjantki omówiły również zasady bezpiecznego podróżowania samochodem. Ku przestrodze policjantki zaprezentowały oraz omówiły z seniorami film przygotowany przez szamotulską komendę Policji „Zachowaj ostrożność na drodze”. Film zawiera sceny z wypadków drogowych zaistniałych w ostatnim czasie na terenie powiatu szamotulskiego.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” seniorzy mogli indywidualnie porozmawiać z obecną na spotkaniu dzielnicową z Dusznik. Niespodzianką, dla seniorów były odwiedziny maskotki wielkopolskiej Policji- Sierżanta Pyrka.

Niespodziewany gość wywołał na twarzach dorosłych niezwykły uśmiech. Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników spotkania, na zakończenie seniorzy otrzymali od gościa kamizelki odblaskowe.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Ch.) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze