Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wolontariat   #duszniki   

5 grudnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Pracę wolontariacką można opisywać i interpretować na wiele sposobów, a samą ideę wolontariatu analizować z wielu punktów widzenia. Jedno jest pewne, wolontariat to bezinteresowna służba i dobro czynione dla innych ludzi. Zadania, jakich podejmują się wolontariusze i ich codzienna, pełna poświęcenia działalność wypływa z dobroci serca i z szacunku dla drugiego człowieka. To dzięki ich stałej obecności możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu specyficznych problemów.

 

W Gminie Duszniki wolontariusze pomagają w działaniach prowadzonych przede wszystkim przez oddziały gminne Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej DUSZEK.

5 grudnia Wójt Roman Boguś spotkał się z wolontariuszkami PKPS'u, aby porozmawiać o ich codziennej pracy, problemach i sukcesach oraz podziękować za bezinteresowną działalność na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy z terenu gminy Duszniki.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Z seniorami o ich bezpieczeństwie
Rekordowy Bieg Mikołajkowy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: duszniki.eu

Komentarze