Pierwsza sesja Rady Młodzieży drugiej kadencji

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sesja   #rada młodzieży   #duszniki   

W czwartek 2 listopada br. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki drugiej kadencji 2017-2018. Radni zostali wybrani spośród uczniów szkół w Dusznikach i w Grzebienisku. Wybory radnych odbyły się 28 września.

 

Radnymi zostali następujący uczniowie (kolejność alfabetyczna):

- ze szkoły w Dusznikach: Martyna Dziurla, Michał Kruszona, Daria Krysztofiak, Mikołaj Moskalenko, Aleksandra Musiał, Mikołaj Patela, Roksana Rakowska, Julia Sawińska, Paulina Tatarska i Agnieszka Turkot;

- ze szkoły w Grzebienisku: Monika Flaum, Joanna Frąckowiak, Jakub Kubiak, Jakub Majchrzak i Laura Strzykała.

Podczas pierwszej sesji, którą rozpoczął Wójt Roman Boguś, radni złożyli ślubowanie oraz wybrali Prezydium Rady. Przewodniczącym został Mikołaj Patela, Wiceprzewodniczącą Martyna Dziurla, a Sekretarzem Agnieszka Turkot. Opiekunem radnych ze szkoły w Grzebienisku jest Mateusz Raszyński, nauczyciel historii i wos’u, a opiekunem radnych z Dusznik – Aleksandra Michalska, nauczycielka języka polskiego. Oficjalnym Opiekunem Rady Młodzieży jest Wójt Roman Boguś, który z pomocą pracowników urzędu zapewni pomoc merytoryczną i administracyjną.

Druga część posiedzenia poświęcona była wolnym głosom i wnioskom, w ramach których radni przedstawiali swoje propozycje działań w Radzie. Ciekawych pomysłów na działania Młodzieżowej Rady Gminy było wiele. Niemal wszystkie zmierzały do integracji uczniów obu szkół. Wśród nich znalazły się: rewitalizacja cmentarza w Grzebienisku, kontynuacja pomysłu na wspólne nocowanie uczniów w szkołach, utworzenie nowej strony na Facebook’u, zorganizowanie „Mikołajek w Grzebienisku”, wspólne oglądanie mistrzostw FIFA 2018, wyjazd radnych do Sejmu, czytanie bajek w bibliotece połączone z Mikołajkami, pomoc w organizacji Biegu Mikołajkowego, zmiana patrona Szkoły Podstawowej w Dusznikach na „Powstańców Wielkopolskich” w setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Młodzież dyskutowała również nad tym, co według nich wymaga podjęcia działań, jak choćby: połamane drzewa na ul. Szkolnej w Grzebienisku oraz w innych miejscach gminy, stan kościoła poewangelickiego w Dusznikach oraz drogi do Młynkowa.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Fotoprzestroga
Profilaktyka w szkołach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: duszniki.eu

Komentarze