Pożar zboża na pniu

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #osp   #duszniki   

We wtorek 1 sierpnia o godz. 17.09 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Ceradz Dolny gm. Duszniki.

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, Podrzewie, Grzebienisko, Sękowo, Ceradz Dolny oraz OSP Kaźmierz.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palące się zboże na pniu oraz nieużytki rolne.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże i nieużytki rolne, podaniu dwóch prądów w obronie na znajdujący się w pobliżu budynek mieszkalny.

W działaniach ratowniczych brało udział 8 zastępów (39 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka | foto: osp-kazmierz.pl, OSP Duszniki

Komentarze