Pożar garażu i samolotu

15.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #pożar   #garaż   #samolot   #duszniki   

W czwartek 13 kwietnia o godz. 18.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze garażu w miejscowości Duszniki na ul. Ogrodowej.

 

Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz powiadomił Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się pomieszczenie garażowe oraz znajdujący się w nim samolot ultralekki. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wnętrze garażu oraz samolot, wyniesieniu na zewnątrz dwóch butli z argonem, schłodzeniu butli, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjna w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru. Spaleniu uległa konstrukcja samolotu ultralekkiego oraz wyposażenie garażu. Straty wyniosły 60 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: st. sekc. Rafał Roszyk

Komentarze