Samochód uderzył w budynek mieszkalny

07.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #auto   #budynek   #ostroróg   

W niedzielę 23 lipca o godz. 14.20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w budynek mieszkalny oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Ostroróg.

 

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w budynek mieszkalny. Kierujący pojazdem znajdował się na zewnątrz pod opieką osób postronnych, które prowadziły resuscytację.

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Medalowe starty i debiuty Karateków z Ostroroga
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: OSP Ostroróg

Komentarze