Wypadek drogowy w Gaju Wielkim

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #auto   #kaźmierz   

W sobotę 7 października o godz. 07.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Gaj Wielki na trasie Poznań - Pniewy.

 

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG 4 Poznań oraz jeden zastęp OSP Tarnowo Podgórne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że zderzyły się trzy samochody osobowe. Pojazdy znajdowały się na środku drogi. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. Jedna osoba znajdowała się pod opieką ZRM.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Samochód uderzył w drzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: OSP Kaźmierz

Komentarze