Współpraca trwa

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#współpraca   #partnerstwo   #kaźmierz   

W piątek w Kaźmierzu gościła delegacja samorządowców z Bystrzycy Kłodzkiej. Była to okazja do odświeżenia historii współpracy gmin, która trwa już 22 lata. Wójt Zenon Gałka przypomniał najważniejsze wydarzenia, te z obecnego roku jak i z lat poprzednich. Wspomniał między innymi o tym, iż w ostatnich miesiącach „Kaźmierzanki” koncertowały podczas „kulturalnego czwartku” na bystrzyckim rynku. Chór Moniuszko brał udział w warsztatach muzycznych, a wędkarze z koła PZW Kaźmierz wzięli udział w Memoriale Henryka Woźniaka i Zdzisława Marcinowa. W październiku w Kaźmierzu będą gościć strażacy z Bystrzycy Kłodzkiej.

 

8 września o godz. 17.00 rozpoczęły się kolejno dwie sesje. Pierwszą sesję odbyli Goście. Podczas niej Radni Bystrzycy Kłodzkiej jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie kontynuowania współpracy. Następnie odbyła się sesja Rady Gminy Kaźmierz. Przedstawiciele Kaźmierza także jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą woli kontynuowania współpracy. Po zakończonych sesjach nastąpiło uroczyste podpisanie deklaracji o współpracy. Dokument ten w imieniu Gminy Kaźmierz podpisali: Arleta Wojciechowska – przewodnicząca Rady Gminy oraz Zenon Gałka – wójt, a w imieniu Gminy Bystrzyca Kłodzka – Renata Surma – burmistrz i Artur Pokora - przewodniczący Rady Miejskiej.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar samochodu w Gaju Wielkim
Diamentowe gody w Gminie Kaźmierz
Ulica Sienkiewicza w Kaźmierzu już przejezdna

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kazmierz.pl / to | foto: kazmierz.pl

Komentarze