Wyciek amoniaku w fabryce - mieszkańcy bezpieczni!

10.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #awaria   #wyciek   #amoniak   #kaźmierz   

Informujemy, że w dniu dzisiejszym ok godz. 11 w zakładzie produkcyjnym Hochland Polska Sp. z o.o. w Kaźmierzu na jednej z hal produkcyjnych doszło do wycieku niewielkiej ilości amoniaku.

 

Z uwagi na ryzyko związane z zaistniałą sytuacją ewakuowano pracowników zakładu (ok. 270 osób) oraz znajdującego się w sąsiedztwie zakładu Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA.

Dla zabezpieczenia miejsca zdarzenia, uszczelnienia miejsca wycieku i neutralizacji wycieku w hali zadysponowano znaczne siły ratownicze obejmujące łącznie 15 jednostek, w tym 3 jednostki ratownictwa chemicznego z Poznania oraz grupy operacyjne Komendy Wojewódzkiej PSP i Komendy Powiatowej PSP. Działania ratowników wspierają zadysponowane przez Powiatowe Stanowisko Kierowania jednostki OSP.

Służby ratownicze monitorując sytuację nie stwierdzają zawartości amoniaku poza halą produkcyjną. Oznacza to, że nie ma zagrożenia dla ludności, w tym mieszkańców zamieszkałych blisko zakładu.

 

To może Cię także zainteresować:
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
Jedna osoba poszkodowana w wypadku w Baborowie
Pożar kukurydzy w zbiorniku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kazmierz.pl / M.J. | foto: kazmierz.pl

Komentarze