Wypadek dwóch samochodów w Kaźmierzu

07.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #auto   #wypadek   #kaźmierz   

W niedzielę 23 lipca o godz. 06.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kaźmierz.

 

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody (Seat Ibiza, Fiat Ducato), które zderzyły się ze sobą. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się w samochodzie, natomiast pozostałe osoby opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do Szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: OSP Kaźmierz

Komentarze