Podejrzany o kradzież roweru i dokumentów w rękach policji

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #rower   #wronki   

Podejrzany o kradzież dokumentów oraz roweru został ustalony i zatrzymany przez wronieckich policjantów. Mężczyzna odjechał skradzionym rowerem z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również jego wspólnika, który jest podejrzany o spalenie skradzionych dokumentów.

 

W dniu 23 listopada br. na Placu Wolności we Wronkach doszło do kradzieży. Z ustaleń wynikało, iż nieznany sprawca ukradł z niezabezpieczonego samochodu plecak z dokumentami. Z miejsca kradzieży odjechał rowerem należącym do tego samego poszkodowanego. Co ciekawe, wcześniej na miejsce kradzieży dojechał rowerem „pożyczonym” na innej ulicy we Wronkach, jednak tamten jednoślad porzucił, kiedy natrafił na droższy model.

Policjanci pracujący nad sprawą wykonali oględziny miejsca kradzieży, rozpytali okolicznych mieszkańców, zabezpieczyli też monitoring, na którym było widać sprawcę kradzieży. W ostatnim czasie natrafili na trop złodzieja. Okazało się, iż podejrzewany, to mieszkaniec Poznania, który ma rodzinę na terenie gminy Wronki.

Kryminalni oraz dzielnicowy ustalili wstępnie miejsce pobytu mężczyzny na terenie Poznania. Pojechali więc zatrzymać podejrzewanego 21-latka. Okazało się jednak, iż kilka godzin przed przyjazdem policjantów mężczyzna wyszedł z domu. Funkcjonariusze ustalili, iż razem z kuzynem pojechał pociągiem w kierunku Wronek. Mundurowi podejrzewali, że mężczyźni jadą do miejsca zamieszkania rodziny podejrzanego. Tam 21-latek został zatrzymany. Przyznał, że to on ukradł plecak z dokumentami i rower.

Mężczyzna tłumaczył, iż chciał dokumenty wrzucić do skrzynki pocztowej, ale jego kuzyn stwierdził, że dowody trzeba zniszczyć i spalił dokumenty w piecu. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali również 21-letniego mieszkańca gminy Wronki.

Po przesłuchaniu mężczyźni usłyszeli zarzuty: mieszkaniec Poznania- kradzieży oraz kradzieży dokumentów, mieszkaniec gminy Wronki – usunięcia dokumentu. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów udało się odzyskać skradziony rower.

Podejrzanym grozi kara więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Dominika ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: ddwlkp.pl

Komentarze