We Wronkach uczczono Święto Niepodległości

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#historia   #pamięć   #niepodległość   #wronki   

Wronieckie obchody Święta Niepodległości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym. Następnie rozpoczął się barwny przemarsz, wzbogacony występami mażoretek „Miraż” i Wronieckiej Orkiestry Dętej.

 

W przemarszu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, liczne delegacje ze sztandarami oraz mieszkańcy Wronek. W miejscach pamięci zostały złożone kwiaty i znicze.

Następnym punktem obchodów była Biesiada Narodowa w Dużej Sali WOK. Uczestnicy, przy kawie i rogalach, śpiewali piosenki patriotyczne, do których przygrywała Wroniecka Orkiestra Dęta. Przed publicznością zaprezentowali się również uczniowie Szkoły Muzycznej World of Music.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Wieczornica poświęcona niepodległej Polsce
Plac zabaw w Szklarni oddany do użytku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: wronki.pl | foto: wronki.pl

Komentarze