Dwóch nietrzeźwych kierujących jednego dnia

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #auto   #wronki   

W niedzielę, dzięki dzielnicowemu będącemu po służbie, w ręce policjantów wpadł mężczyzna, który mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem. Tego samego dnia wronieccy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który uszkodził ogrodzenie posesji. Mężczyznom grozi więzienie.

 

Pierwszy niedzielny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany około godziny 1.30 ul. Działkowej we Wronkach. Patrolowcy, na Alei Wyzwolenia zauważyli samochód marki Opel Corsa, którego kierujący na widok radiowozu zaczął cofać, następnie skręcił w ul. Działkową, gdzie tyłem samochodu uderzył w ogrodzenie posesji. Interweniujący policjanci wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Mężczyzna mówił też niewyraźnie. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż 36-letni mieszkaniec gminy Wronki ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w godzinach przedpołudniowych. Po godzinie 11 dzielnicowy będący po służbie zauważył kierującego seatem Ibiza, którego wygląd i zachowanie wskazywało, iż może być nietrzeźwy. Z uwagi na fakt, iż zanim policjant zawrócił, za powyższym kierującym, zniknął on z pola widzenia mundurowego, dzielnicowy powiadomił będących w służbie funkcjonariuszy. Dzielnicowi zauważyli opisany samochód na ul. Mickiewicza we Wronkach. Po zatrzymaniu go do kontroli, na siedzeniu pasażera zauważyli otwartą butelkę wódki, a od kierującego wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Okazało się, iż 58-letni wronczanin miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Postępowania w sprawach o kierowanie w stanie nietrzeźwości prowadzą dochodzeniowcy z Wronek. Sprawy są w toku. Każdemu z podejrzewanych mężczyzn grozi grzywna, kara więzienia, a także zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo 36-latek odpowie za zniszczenie ogrodzenia posesji.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Plac zabaw w Szklarni oddany do użytku
Wronki: Bal Pluszowego Misia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: ddwlkp.pl

Komentarze