Wronczanie na ogólnopolskim kongresie

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kongres   #młodzież   #wronki   

W dniach 6-7 października w Poznaniu odbył się I Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania i Instytut Rozwoju Aktywności.

 

Organizatorzy zaplanowani szereg ciekawych i rozwojowych spotkań. Pierwszego dnia kongresu w auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się wykłady poświęcone m.in. polityce młodzieżowej, przestrzeni publicznej i promocji w mediach społecznościowych. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania na spotkanie z prezydentem Jackiem Jaśkowiak, który opowiedział o swojej pracy i wziął udział w warsztatach dotyczących funkcjonowania samorządu. Młodzieżową Radę Gminy Wronki reprezentowali Daria Kaszkowiak i Jakub Nowak.

Drugi dzień spotkania został zdominowany przez dyskusje o młodzieży, które zorganizowano w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Radni juniorzy prowadzili dialog m.in. z przewodniczącym Rady Miasta Poznania Grzegorzem Ganowiczem, zastępcą burmistrza Obornik Piotrem Woszczykiem, szefem wielkopolskich struktur Nowoczesnej Łukaszem Goździorem i przedstawicielami ogólnopolskich organizacji młodzieżowych. Głos zabrał również Bartłomiej Saguła z Młodzieżowej Rady Gminy Wronki.

 

To może Cię także zainteresować:
Dominika ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Młodzież poznała dzieła Fridy Kahlo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: wronki.pl | foto: wronki.pl

Komentarze