Święto niepełnosprawnych i muzyki

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#muzyka   #piosenka   #wronki   

5 października odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi XVII Festiwal Piosenki. Jest to święto osób niepełnosprawnych i ludzi, których powołaniem jest działanie i pomoc najbardziej potrzebującym. To bardzo ważne wydarzenie społeczne.

 

- Mieliśmy okazję podziwiać talenty, pasje i zainteresowania osób niepełnosprawnych . Przygotowanie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wymaga wiele czasu i wysiłku, dlatego tym bardziej cenne są wszystkie prezentacje , które mieliśmy okazję obejrzeć. W tym roku spotkało się 8 zespołów z różnych domów i ośrodków w celu zaprezentowania dwóch piosenek, wcześniej przez nich przygotowanych - mówi Joanna Lisiak, terapeuta w DPS Nowa Wieś.

 Festiwal rozpoczął się od części artystycznej, podczas której wystąpił zespół teatralny „,MINIATURA” z DPS Nowa Wieś z inscenizacją „Morze morze” a także zespól taneczny „Roztańczeni” z układem do „Trojaka” i „Poloneza”. Zespół ten działa już od 2010 roku i składa się z tancerek z DPS Nowa Wieś a ich partnerami są chłopcy z DPS Chojno.

- Kolejny etap naszego programu festiwalu to przegląd zespołów. Przeszliśmy zatem do przesłuchania przygotowanych piosenek przez zespół z DPS Chojna , Nowej Wsi , Wielenia, Trzcianki, Gębic, a także przez Środowiskowy Dom Samopomocy z Chrzypska , Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wronek oraz Stowarzyszenie z Wronek, które gościło u nas pierwszy raz - „Jesteśmy razem” - informuje Joanna Lisiak.

Po krótkiej przerwie na obiad uczestnicy imprezy spotkali się na rozdaniu nagród indywidualnych i grupowych. Bawiono się przy rytmach dobrej muzyki śpiewanej i przygrywanej przez zespół muzyczny. Po poczęstunku i wspólnej kawie wszystkie zespoły rozjechali się do swoich miejscowości z nadzieją, że spotkają się za rok.

 

To może Cię także zainteresować:
Dominika ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Uczennice ze Szkoły na Leśnej w Senacie i Sejmie RP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze