Policjanci ustalili podejrzanego o potrącenie rowerzystki

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #rower   #wypadek   #ucieczka   #auto   #wronki   

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu pojazdu, który brał udział w potrąceniu rowerzystki w okolicy Ćmachowa. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili podejrzewanego o potrącenie kobiety. Trwają czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu oraz zatrzymanie i przesłuchanie podejrzewanego.

 

W minioną środę 6 września br., w godzinach porannych dyżurni z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali informację o potrąceniu kobiety, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 182. Nieprzytomną kobietę, około godziny 6.15 znalazł przejeżdżający tą drogą zgłaszający. 51-latka została przetransportowana w poważnym stanie do szpitala. Z ustaleń wynikało, iż kobieta jechała rowerem z miejscowości Kłodzisko. Pomiędzy miejscowościami Ćmachowo, a Wróblewo doszło do jej potrącenia przez nieznany samochód. Kierujący samochodem, który brał udział w zdarzeniu odjechał z miejsca. Osoba, która zgłosiła zdarzenie, nie widziała zajścia. Nie było więc wiadomo jaki samochód brał udział w wypadku.

Sprawą zajęli się policjanci z Wronek. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi ustalili świadków, którzy widzieli samochód koloru czerwonego, który poruszał się drogą, na której doszło do zdarzenia. Policjanci skupili się więc przede wszystkim na poszukiwaniu takiego samochodu, który dodatkowo mógł posiadać uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia z rowerem.

W niedzielę 10 września dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, będąc w czasie wolnym od służby, na stacji paliw we Wronkach zauważył czerwonego Volkswagena Sharana, który posiadał uszkodzoną lampę oraz szybę czołową. Te uszkodzenia pasowały do uszkodzeń, które mógł mieć samochód biorący udział w zdarzeniu drogowym w okolicy Ćmachowa. Policjant natychmiast poinformował o tym dyżurnych pełniących w tym dniu służbę, aby wysłali na miejsce patrol. Policjant pojechał za podejrzanym autem, aby nie zgubić go z pola widzenia i na bieżąco informował którędy przemieszcza się kierujący tym samochodem.

Dzielnicowi z Wronek zatrzymali go w okolicy miejscowości Dobrojewo. Pojazdem poruszały się trzy osoby, które zostały rozdzielone, aby nie mogły ustalić ewentualnej wspólnej wersji czwartkowego wydarzenia. Wszystkie osoby zostały przesłuchane.

Policjanci ustalili wstępnie podejrzewanego o udział w wypadku, do którego doszło w Ćmachowie. Okazał się nim 20-letni obywatel Ukrainy, który mieszkał we Wronkach.

Trwają czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu oraz zatrzymanie i przesłuchanie podejrzewanego.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Plac zabaw w Szklarni oddany do użytku
Wronki: Bal Pluszowego Misia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Ch.) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze