Edukacja prawna młodzieży w "Rolniku"

30.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #sędzia   #prawo   #lekcja   #edukacja   #szamotuły   

Uczniowie klasy II LO o profilu medialnym, z Zespołu Szkół nr w Szamotułach, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego w Szamotułach panią Jolantą Biniak. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży.

 

Sędzia Biniak na co dzień jest Przewodniczącą Wydziału Rodzinnego i Nieletnich szamotulskiego sądu. Jak informuje Piotr Gotowy – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - tematem przewodnim spotkania było miejsce dziecka po rozstaniu rodziców, także w sprawie rozwodowej. Omówione zostały uprawnienia alimentacyjne, możliwość wpływania przez młodzież na decyzję sądu w zakresie zamieszkania z konkretnym z rodziców po rozwodzie oraz kontakty z rodzicem po sprawie rozwodowej. Pytania młodzieży wykraczały poza wybrany ściśle temat i dotyczyły bardzo wielu aspektów prawa rodzinnego i opiekuńczego. W kolejnych tygodniach odbędą się następne spotkania uczniów z prawnikami zatrudnionymi w Sądzie Rejonowym w Szamotułach.

 

To może Cię także zainteresować:
Dominika ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Bajkowe Mikołajki u Brzechwy
Walczyli o Puchar Starosty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze