Święto Niepodległości w "Piątce"

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #historia   #pamięć   #niepodległość   #szamotuły   

W piątek 10 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy obchodzone były uroczystości związane z 11 listopada. Apel z okazji Święta Niepodległości został przygotowany przez p. Alinę, p. Magdę i p. Małgosię. Wszyscy zaśpiewali Hymn Polski oraz Rotę, potem przed społecznością szkolną wystąpili uczniowie z recytacjami, piosenkami i tańcami. Zabrzmiały m.in.: „The Charleston” i „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana oraz wiersze: „Co to jest Polska?” i „Barwy ojczyste” Cz..Janczarskiego i „Leć orle biały” L. Szumana.

 

Uczniowie swoimi występami przedstawili pokrótce historię związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz przypomnieli, za co kochamy nasz kraj. Po zakończeniu części artystycznej, zgodnie z poznańską tradycją, zjedzono przepyszne rogale ufundowane przez Radę Rodziców.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Wieczornica poświęcona niepodległej Polsce
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze