Kolizja drogowa w Pamiątkowie

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #auto   #kolizja   #szamotuły   

W piątek 10 listopada o godz. 18.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz pojazdu ciężarowego w miejscowości Pamiątkowo na drodze wojewódzkiej nr 184.

 

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe oraz pojazd ciężarowy po kolizji drogowej. Kierujący oraz pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się w rowie, natomiast dwa pozostałe na drodze. Droga wojewódzka była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
Świetna gimnastyka dla umysłu i świętomarcińskie rogale

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki

Komentarze