Rodzinna kradzież wykryta

10.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #zegarek   #paserstwo   #szamotuły   

Dzielnicowi z Szamotuł zatrzymali dwie osoby zamieszane w sprawę kradzieży zegarka wartego ponad 1500 zł. Jak się okazało wspólnie i w porozumieniu z podejrzewanym o kradzież działała jego żona. Małżeństwo usłyszało zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi więzienie.

 

Pod koniec października policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o tym, że nieznany mężczyzna ukradł z jednego z szamotulskich sklepów nowy zegarek. Skradziony przedmiot wart był ponad 1500 zł.

Dzielnicowi, którzy przyjechali na interwencję mieli dobre rozpoznanie w swoim rejonie służbowym. Bez problemu rozpoznali na sklepowym monitoringu podejrzewanego o kradzież. Tego samego dnia funkcjonariusze ustalili też, że żona podejrzewanego próbowała sprzedać zegarek w jednym z miejscowych lombardów. Zatrzymanie małżeństwa było dla policjantów tylko kwestią czasu. Za kobietą oraz mężczyzną wszczęte zostały poszukiwania.

8 listopada br. dzielnicowi zatrzymali podejrzewanych na ul. Jana Pawła II w Szamotułach. 23-letni mieszkaniec gminy Szamotuły oraz jego 24-letnia żona zostali przesłuchani. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, natomiast kobieta zarzut paserstwa.

Każde z tych przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą szamotulscy dochodzeniowcy.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Świetna gimnastyka dla umysłu i świętomarcińskie rogale
Fotoprzestroga

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: ddwlkp.pl

Komentarze