Weekend dedykowany Mikołajowi

12.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pomoc   #zdrowie   #szamotuły   

W sobotę i niedzielę 7 oraz 8 października serce Szamotuł zabiło szybciej - zabiło dla Mikołaja Napierały i innych osób zmagających się z nowotworem krwi. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły, w biurze zawodów VII Szamotuły Samsung Półmaratonu, a także podczas całej niedzielnej imprezy biegowej wolontariusze Fundacji DKMS przy wsparciu absolwentów i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach, prowadzili akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Dziś możemy mówić o jej wielkim sukcesie!

 

Blisko 300 osób zdecydowało się na pobranie materiału genetycznego do zbadania. Być może wśród nich znajdzie się bliźniak genetyczny Mikołaja lub innej osoby oczekującej na przeszczep. Gorąco w to wierzymy i serdecznie dziękujemy mieszkańcom, uczestnikom półmaratonu oraz wszystkim jednostkom i osobom prywatnym zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie akcji rejestracji. Jak mawiał profesor Bartoszewski - Warto być przyzwoitym. Warto też pomagać!

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Młodzież poznała dzieła Fridy Kahlo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze