Zdarzenie drogowe na "podwójnym gazie"

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #nietrzeźwy   #kolizja   #szamotuły   

O kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewany jest 38-latek z terenu gminy Szamotuły. Policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę zastali go przy samochodzie, którym wjechał do rowu.

 

O tym, że jazda po alkoholu nie popłaca z pewnością wie większość z nas. Niestety tą wiedzą najprawdopodobniej nie wykazał się 38-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z 6 na 7 października br., policjanci z szamotulskiej patrolówki kontrolowali teren gminy Szamotuły. W Lipnicy zauważyli, iż w przydrożnym rowie znajduje się mercedes. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy mercedesie oraz na odjeżdżający z miejsca inny samochód.

Po zatrzymaniu go do kontroli, w rozmowie z naocznymi świadkami zdarzenia, funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg kolizji.

Wszystko wskazywało na to, iż stojący przy mercedesie mężczyzna, chcąc wykonać manewr skrętu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Już sami świadkowie, którzy po wszystkim zatrzymali się, żeby zobaczyć czy ktoś nie potrzebuje pomocy, czuli od mężczyzny zapach alkoholu. Policjanci, którzy wylegitymowali 38-latka również potwierdzili te spostrzeżenia.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Miał on ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie. 38-latek trafił więc do policyjnego aresztu.

Kryminalni z szamotulskiej komendy przysłuchali świadków i wykonali wstępne czynności w sprawie.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Sprawa jest w toku. Mężczyźnie grozi nawet kara więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Młodzież poznała dzieła Fridy Kahlo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: policja.pl

Komentarze