Bezpieczeństwo jest najważniejsze

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #bezpieczeństwo   #szamotuły   

O bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły rozmawiali policjanci z Szamotuł z najmłodszymi uczniami z terenu powiatu szamotulskiego. W działaniach profilaktycznych uczestniczył również Sierżant Pyrek.

 

W minionym oraz w tym tygodniu profilaktyk z Szamotuł oraz dzielnicowi spotkali się z dziećmi z przedszkola oraz z klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego. Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obrzycku, Szkoły w Gaju Małym, w Ostrorogu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach oraz z przedszkola z Szamotuł.

Mając na uwadze początek roku szkolnego, główną tematyką spotkań było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Policjanci zwracali uwagę na to, iż bardzo ważne jest, aby samemu dbać o własne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy pamiętać o podstawowych jego zasadach.

Policjanci omówili m. in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu policjanci wykorzystali prowizoryczne przejście dla pieszych oraz sygnalizację świetlną. Dzieci miały więc okazję poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Funkcjonariusze przypomnieli również o tym, którą stroną drogi należy się poruszać w przypadku, gdy przy jezdni nie ma chodnika.

Mundurowi omówili też, jak dzieci powinny zachowywać się wobec osób nieznajomych. 7-latkowie mogą poruszać się po drodze samodzielnie, więc warto, aby pamiętały, że z nieznajomymi nie należy rozmawiać i nie należy brać od nich żadnych przedmiotów.

Funkcjonariusze na podstawie konkretnych przykładów omówili też z uczniami zasady korzystania z numerów alarmowych.

W spotkaniach w przedszkolu w Szamotułach oraz w szkole w Ostrorogu uczestniczył również gość specjalny - Sierżant Pyrek, który przyglądał się i sprawdzał, czy maluchy potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze