70-latka podejrzewana o posiadanie narkotyków

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #więzienie   #senior   #szamotuły   

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż kobieta próbowała wnieść środki odurzające na teren jednostki penitencjarnej. Miała przy sobie tabletki nieznanego pochodzenia oraz proszek - najprawdopodobniej amfetaminę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania kobiety, policyjny pies służbowy znalazł kolejne narkotyki.

 

W minioną niedzielę policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta, która przyszła na widzenie do zakładu karnego może posiadać przy sobie substancje zabronione. Była to 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Jej wiek nie zmylił funkcjonariuszy. W trakcie kontroli odzieży i obuwia kobiety (przez funkcjonariuszki zakładu karnego), 70-latka wydała zawiniątka z zawartością proszku oraz tabletek. Tester wykazał, iż kilkanaście gram proszku, to najprawdopodobniej amfetamina.

Sprawą zajęli się wronieccy kryminalni. Kobieta została przeszukana przez policjantkę z Wronek - w trakcie przeszukania nie znaleziono przy niej więcej nielegalnych substancji. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 70-latki. W jej domu, policyjny pies służbowy znalazł kolejne dwa woreczki, w których najprawdopodobniej znajdowała się amfetamina oraz jeden woreczek, w którym znajdował się susz roślinny (najprawdopodobniej marihuana). Z uwagi na fakt, iż w domu kobiety mieszka więcej osób, trwają czynności mające na celu ustalenie, do kogo należały te narkotyki.

W związku ze zdarzeniem w zakładzie karnym, 70-latka usłyszała zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje nawet karę więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Świetna gimnastyka dla umysłu i świętomarcińskie rogale
Fotoprzestroga

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: pixabay.com

Komentarze