Podejrzewani o rozbój w rękach kryminalnych

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #rozbój   #sklep   #pieniądze   #szamotuły   

Policjanci z Szamotuł zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzewanych o rozbój, do którego doszło w miniony weekend w jednym ze sklepów w Szamotułach. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 12 lat więzienia.

 

W minioną niedzielę 10 września br. policjanci z szamotulskiego Wydziału Kryminalnego otrzymali zawiadomienie o przestępstwie, do którego doszło tego dnia na terenie gminy Szamotuły. Ze zgłoszenia wynikało, iż dwie osoby – kobieta oraz mężczyzna – napadli na pracownika jednego ze sklepów i z kasy ukradli pieniądze.

Poczynione ustalenia wskazywały, iż mężczyzna miał obezwładnić sprzedawcę, a kobieta weszła do sklepu i zabrała pieniądze.

Podejrzenia padły ma byłą pracownicę sklepu oraz jej partnera. Policjanci zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. 33-latka oraz 36-latek z Szamotuł tłumaczyli policjantom, iż chcieli odzyskać pieniądze za zaległą pensję kobiety.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

W sprawie prowadzone jest śledztwo mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności sprawy.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
Świetna gimnastyka dla umysłu i świętomarcińskie rogale
Fotoprzestroga

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: ddwlkp.pl

Komentarze