Kierowco... włącz ostrożność!

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #ku przestrodze   #wypadek   #droga   #auto   #powiat szamotulski   

Zbliża się długi weekend sierpniowy. Właśnie dlatego - ku przestrodze - publikujemy film dotyczący bezpieczeństwa na drogach powiatu szamotulskiego.

 

Z analizy danych statystycznych wynika, iż od początku roku, do końca lipca, na terenie powiatu szamotulskiego doszło w sumie do 597 zdarzeń drogowych. Większość z tych zdarzeń, to kolizje drogowe (571). Odnotowaliśmy również niebezpieczne wypadki (26), w których w poważnych obrażeń doznało w sumie 41 osób, z czego aż 11 osób zmarło, (w tym samym okresie ubiegłego roku, w wyniku wypadków, śmierć poniosły 4 osoby).

Najczęstszą przyczyną wypadków zaistniałych na terenie powiatu była nadmierna prędkość (9) oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7).

Mając na uwadze zbliżający się długi weekend oraz związany z tym wzmożony ruch pojazdów na drogach, apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami. Ostrożność powinni również zachować piesi, gdyż jak pokazują statystyki, czasem i oni nie są bez winy w przypadku zdarzeń na drogach.

Poniżej prezentujemy film dotyczący zdarzeń na drogach naszego powiatu oraz analizę zdarzeń na drogach za okres styczeń-lipiec 2017.

 

(zdjęcia użyte w filmie zostały wybrane losowo spośród zdjęć ze zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego, mapy województwa oraz powiatu pochodzą ze strony wikipedia.org)


ANALIZA STANU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM NA TERENIE DZIAŁANIA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SZAMOTUŁACH ZA MIESIĄCE STYCZEŃ - LIPIEC 2017 R.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Samochód uderzył w drzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (Sandra Chuda) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze