Międzynarodowy obóz młodzieżowy w Brignoles

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#obóz   #młodzież   #szamotuły   

W dniach od 21 do 30 lipca 2017 roku grupa młodzieży z gminy Szamotuły uczestniczyła w międzynarodowym obozie młodzieżowym zorganizowanym przez Brignoles we Francji będącym miastem partnerskim Szamotuł od 1996 roku.

 

Oprócz młodzieży z Polski w obozie uczestniczyła również młodzież z Gross-Gerau (Niemcy), z Bruneck (Włochy) oraz z Tielt (Belgia).

W trakcie pobytu we Francji uczestnicy obozu zwiedzili Avignon ze słynnym Muzeum Papieży, Marsylię i Cannes - gdzie uczestnicy mieli okazję porównać swoje dłonie ze zdjęciami dłoni takich sław jak Pedro Almodovar czy Meg Ryan oraz pozować do zdjęć na czerwonym dywanie.

Nie zabrakło również rekreacji na pięknych plażach lazurowego wybrzeża i kąpieli w Morzu Śródziemnym, pływania kajakami oraz wizyty w parku linowym. W trakcie obozu odbyła się także tradycyjna olimpiada sportowa.

Obóz był także doskonałą okazją do tego, aby wypróbować i podszlifować praktyczną znajomość języka angielskiego, jak również do nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Kolejny obóz i kolejna tego rodzaju okazja będzie za rok w Bruneck.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Młodzież poznała dzieła Fridy Kahlo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.pl | Tekst i zdjęcia: Agnieszka Chuda

Komentarze