Podejrzewana o kradzież blisko 12 tysięcy zł zatrzymana

13.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #podejrzana   #zatrzymana   #szamotuły   

Do pięciu lat więzienia grozi mieszkance Szamotuł, która jest podejrzewana o kradzież blisko 12 tysięcy złotych. 42-latka miała okraść znajomego w jego mieszkaniu gdy poszkodowany zasnął. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W dniu 10 lipca br. policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży blisko 12 tysięcy złotych. Poszkodowany zgłosił, iż 9 lipca br. jego znajoma- mieszkanka Szamotuł – zabrała mu z mieszkania sporą sumę pieniędzy. Z zawiadomienia wynikało, iż kobieta była u niego w odwiedzinach, wykorzystała to, iż zasnął i zabrała oszczędności poszkodowanego. Policjanci ustalili, iż kobieta mogła podejrzewać, gdzie mężczyzna trzyma pieniądze. W obecności podejrzewanej mężczyzna wyjął sporą sumę, aby dać jej 50 zł, gdyż prosiła go o pomoc finansową.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 42-latki. Nie zastali jej jednak w domu. Po przeprowadzonym przeszukaniu okazało się, iż kobieta nie miała w nim skradzionej sumy. Funkcjonariusze przesłuchali osoby mogące posiadać informacje w niniejszej sprawie.

Kryminalni ustalili gdzie przebywa kobieta i razem z dzielnicowymi zatrzymali ją jeszcze tego samego dnia, w którym otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Gdy 42-latka była już zatrzymana, do komendy stawił się poszkodowany, który poinformował funkcjonariuszy, iż matka podejrzewanej znalazła w swoim domu pieniądze, które zostały mu skradzione. Mężczyzna odzyskał ponad 8 tysięcy złotych.

11 lipca br. 42- latka została przesłuchana. Usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

 

To może Cię także zainteresować:
Zgon w Szamotułach
Wypadek na trasie Szamotuły - Obrzycko
Dzieci odwiedziły komendę Policji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (S.Chuda) | foto: ddwlkp.pl

Komentarze