Gość ze Stanów w "ogólniaku"

10.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #gość   #współpraca   #szamotuły   

W czwartek 29 czerwca Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach odwiedził gość z dalekich Stanów Zjednoczonych. Pan Thomas Cochran z Hanover High School w stanie New Hampshire zaprosił społeczność szkolną do współpracy nad wdrażanym przez niego projektem: "Responsibility to the other", który skupiać się ma na powiązaniu wątków historycznych (żydowskie dziedzictwo w Polsce) w celu uwidocznienia i podkreślenia potrzeby dialogu między narodami i kulturami.

 

 

Wspólne działania młodzieży mają uzmysłowić młodym ludziom, iż tolerancja i otwartość mają wartość budującą. Uczniowie szamotulskiego "ogólniaka" będą mieli okazję zaangażować się we współpracę z rówieśnikami z Ameryki ćwicząc swoje umiejętności językowe podczas działań projektowych oraz wizyty grupy uczniów z Hanover w kwietniu przyszłego roku.

W spotkaniu z Panem Thomasem Cochranem uczestniczyła Wicestarosta Beata Hanyżak, która wręczyła mu drobny upominek i wyraziła nadzieję, że ta pierwsza wizyta w Szamotułach będzie początkiem ciekawej, polsko - amerykańskiej, współpracy młodzieży oraz pedagogów. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 20-24.11
O bezpieczeństwie z młodzieżą z Pniew
Świetna gimnastyka dla umysłu i świętomarcińskie rogale

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze