Pirat drogowy w rękach patrolówki

19.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #nietrzeźwy   #auto   #bmw   #pościg   #szamotuły   

2 lata więzienia oraz grzywna grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń. 32-latek próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał przed policjantami szamotulskiej patrolówki przez miasto łamiąc przy tym kolejne przepisy. Został jednak zatrzymany.

 

W minionym tygodniu (14.04.2017 r.), we wczesnych godzinach porannych, policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na ulicy Dworcowej w Szamotułach zauważyli, jak kierujący samochodem marki BMW na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja, w pobliżu innych uczestników ruchu wprowadził pojazd w boczny poślizg, ponadto kierujący przekroczył linię podwójną ciągłą.

Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać BMW do kontroli. Kierujący jednak przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Szamotuł. W trakcie ucieczki popełnił kolejne wykroczenia - nie dostosował się do znaku „ruch okrężny” na rondzie i nie dostosował się do znaku B-20 „stop”. Gdy policjanci wyprzedzili BMW, aby zajechać mu drogę, kierujący zawrócił i uciekał w przeciwnym kierunku.

Pościg zakończył się na ulicy Zamkowej. Policjanci zatrzymali BMW do kontroli i wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Obrzycka. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 32-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym kierował 32-latek, a podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zatrzymali prawo jazdy.

Teraz wobec mężczyzny prowadzone są dwie sprawy- o przestępstwo polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o wykroczenia, o których popełnienie jest podejrzewany. Grozi mu więzienie oraz grzywna.

 

To może Cię także zainteresować:
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Młodzież poznała dzieła Fridy Kahlo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze