Sukces miłośników X Muzy

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #film   #wiedza   #szamotuły   

Rozpoznasz na podstawie krótkiego fragmentu jeden z –bagatela!- 86 filmów sezonu i podasz jego reżysera? Nazwiesz wykorzystane w tej scenie techniki montażowe? Podasz, w jakim filmie padają zacytowane słowa i który aktor je wypowiada? Rozpoznasz po melodii tytuły kilkunastu filmów? Powiążesz je z nagrodami, które zdobyły? Takie i kilkadziesiąt innych arcytrudnych wyzwań postawiono 7 kwietnia przed uczestnikami IX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Wzięło w nim udział aż 40 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic, ale także z Kalisza i Piły.

 

Mimo iż Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach debiutował w tym konkursie, zaprezentował się znakomicie. Zespół w składzie: Jędrzej Foremski i Robert Kołodziejczyk (klasa IIC) zajął wysokie VII miejsce i był najlepszą z drużyn spoza Poznania. Bardzo dobre miejsce w drugiej dziesiątce zdobył też drugi zespół: Antoni Kapłon i Kacper Ren (również IIC). Obie drużyny doskonale poradziły sobie z analizą i interpretacją zaprezentowanej sceny filmowej, zdobywając odpowiednio 27 i 24 na 30 możliwych punktów.

Organizatorzy konkursu postanowili też przyznać Jędrzejowi i Robertowi specjalną nagrodę za świetnie rozwiązaną część dotyczącą klasyki filmowej. W tej kategorii okazali się najlepsi i pokonali nawet zwycięskie zespoły z VI LO i Marii Magdaleny!

 

To może Cię także zainteresować:
Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Bytyniu
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze