Fotoprzestroga

20.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wypadek   #powiat szamotulski   

Każdego dnia na drogach dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z wypadków, jako przestrogę dla obecnych oraz przyszłych kierujących samochodami.

 

W ubiegłym roku, na terenie powiatu szamotulskiego odnotowano 30 wypadów drogowych. W wyniku tych zdarzeń 30 osób zostało rannych, 7 osób zmarło. Ponadto odnotowano 907 kolizji drogowych. W tym roku, w styczniu oraz w lutym odnotowano 6 wypadków, w wyniku których 3 osoby zostały ranne, a aż 6 osób zmarło. Odnotowano również 135 kolizji drogowych.

Biorąc pod uwagę fakt, iż każdego dnia na polskich drogach dochodzi do (często tragicznych w skutkach) wypadków drogowych, policja przestrzega kierowców przed lekkomyślnością, nadmierną prędkością oraz przed nieprzestrzeganiem przepisów podczas kierowania pojazdami. Samochód daje nam pewną ochronę mechaniczną, jednak w przypadku zderzeń, do których dochodzi z dużą prędkością, nawet ta "ochrona" okazuje się znikoma. Przy najtragiczniejszych zdarzeniach, często z samochodów nie pozostaje wiele.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wypadków drogowych zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego jako przestrogę dla kierujących.

 

To może Cię także zainteresować:
Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób
Policja i Straż Miejska o "dwóch stronach sieci"
Samochód uderzył w drzewo

red. | źródło: szamotuly.policja.gov.pl / (SCh) | foto: szamotuly.policja.gov.pl

Komentarze