Wizyta w "Herkulesie"

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedsiębiorstwo   #starosta   #szamotuły   

W środę 15 marca Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wraz z Wiceburmistrzem Szamotuł Dariuszem Wachowiakiem udali się do firmy "Herkules" w Jastrowie. Celem wizyty było przedstawienie planów rozwoju przedsiębiorstwa na kolejne lata. "Herkules", jak wyjaśniał Prezes Marek Cygan, zamierza bowiem w najbliższym czasie zainwestować na terenie Gminy Szamotuły 20 mln euro. W planach jest m.in. rozbudowa zakładu, a co za tym idzie - utworzenie nowych miejsc pracy. Starosta oraz Wiceburmistrz zadeklarowali wsparcie we wszelkich działaniach podejmowanych przez przedsiębiorstwo.

 

Wizyta stała się również okazją do zaprezentowania przez Starostę inwestycji drogowych, jakie Powiat Szamotulski zamierza zrealizować w najbliższym czasie. Mowa o tzw. małej obwodnicy Szamotuł, która odciążyła by komunikację w kierunku Pniew i Poznania.

Goście zostali oprowadzeni po zakładzie i zapoznani z aktualnym systemem pracy. Nowoczesne rozwiązania, jak sami przyznawali, wywarły na nich ogromne wrażenie.

Fabryka w Jastrowie działa na rynku polskim i europejskim. Zajmuje się tworzeniem sprężyn do mebli - produkuje formatki Bonnell, sprężynę falistą oraz formatki kieszeniowe.

 

To może Cię także zainteresować:
Bajkowe Mikołajki u Brzechwy
Walczyli o Puchar Starosty
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze