WOŚP dla szamotulskiego szpitala

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wośp   #szpital   #szamotuły   

- Kolejny raz sprzęt medyczny kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafia do szamotulskiego szpitala – informuje dyrektor placówki Remigiusz Pawelczak

 

Na Oddział Neonatologiczny dostarczono komputer do badań słuchu u noworodków. Na nowy sprzęt czeka teraz Oddział Dziecięcy. Najpierw dotrze tam 10 łóżek dziecięcych oraz 5 łóżek młodzieżowych. Później także kardiomonitor oraz holter EKG. Szacunkowa łączna wartość sprzętu to około 50 -60 tys. zł.

Kardiomonitor posłuży do monitorowania czynności serca pacjentów oddziału dziecięcego, których stan zdrowia wymaga ścisłego nadzoru. Holter EKG będzie natomiast prowadzić całodobowy zapis elektrokardiograficzny, w celu wychwycenia ewentualnych zaburzeń rytmu serca.

Pobyt w szpitalu jest dla każdego dziecka trudnym przeżyciem. Hospitalizacja to zazwyczaj ostateczność. Kierownik Oddziału Dziecięcego liczy, że dzięki darom Fundacji pobyt tutaj stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Jerzemu Owsiakowi i jego Fundacji oraz wszystkim tym, którzy w dobroci serca wspierali WOŚP finansowo i organizacyjnie przyczyniając się do poprawy opieki nad dziećmi na naszym oddziale – dziękuje kierownik Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach, Danuta Koszałko. Dyrektor przyłącza się do tych podziękowań.


Fot. Szamotulski szpital również włącza się w akcję Jurka Owsiaka. Na zdjęciu ratownicy medyczni podczas styczniowego Finału WOŚP w Szamotułach - wiedzą i umiejętnościami dzielili się z mieszkańcami podczas pokazu ratownictwa

 

To może Cię także zainteresować:
Bajkowe Mikołajki u Brzechwy
Walczyli o Puchar Starosty
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze