Rekordowy Bieg Mikołajkowy

07.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #mikołaj   #duszniki   

W niedzielę 3 grudnia ulice Dusznik przybrały kolor czerwieni, a to za sprawą Biegu Mikołajkowego. Imprezę zorganizowano już po raz piąty, lecz takiego nagromadzenia Świętych Mikołajów w jednym miejscu Duszniki jeszcze nie widziały. Prawie dwustu uczestników, jak co roku, miało do pokonania niewiele ponad 1000 metrów. Punktualnie o godzinie 14:00 wszyscy zgromadzeni udali się na ulicę Kolejową, gdzie zlokalizowano miejsce startu. Najszybszym pokonanie trasy pod budynek Centrum Animacji Kultury w Dusznikach zajęło parę minut. Uzyskany czas nie był jednak najważniejszy. Na mecie na wszystkich czekał ciepły posiłek oraz herbata. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy medal.

 

Głównym celem imprezy była zbiórka darów dla dzieci z Domów Dziecka. Cieszy nas niezmiernie ogrom prezentów, które udało się wspólnie zebrać. Wszystkie upominki z tej edycji biegu trafią do Domów Dziecka w Otorowie oraz Lipnicy.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie. Duszniki po raz kolejny pokazały, że potrafią się dobrze bawić i pomagać. Takie imprezy nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów i różnych instytucji, dlatego serdeczne podziękowania organizatorzy składają także firmie SANO, Bankowi Spółdzielczemu Duszniki, Stowarzyszeniu Duszek, WTZ Ostoja, Strażakom z OSP, wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Dusznikach oraz wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji biegu.

 

To może Cię także zainteresować:
Bajkowe Mikołajki u Brzechwy
Medalowe starty i debiuty Karateków z Ostroroga
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: duszniki.eu / BPiCAK w Dusznikach

Komentarze