Niepełnosprawni sportowcy opanowali pływalnię

16.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #basen   #pływanie   #szamotuły   

W środę 8 listopada wielcy pływacy zagościli na szamotulskim basenie. Wielcy, bo niezwyciężeni, pełni sportowego zacięcia i wiary w to, że na świecie nie ma rzeczy niemożliwych!

 

Niepełnosprawni, bo to o nich właśnie mowa, rywalizowali na miejscowej pływalni w kilku kategoriach w ramach XXI Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie - Poznań. W imprezie wzięło udział około 140 zawodników z całego województwa, w tym oczywiście i silna reprezentacja gospodarzy - Klubu Olimpiad Specjalnych "Herkules", który działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach.

Impreza, którą jak zwykle poprowadził Maciej Chałupka - trener szamotulskiego KOS-u, rozpoczęła się od wciągnięcia na maszt flagi Olimpiad Specjalnych oraz złożenia przysięgi zawodnika, trenera i sędziego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Starosta Józef Kwaśniewicz, który życzył wszystkim pływakom świetnych wyników i dobrej zabawy.

Zawody jak zwykle równolegle rozegrane zostały na małym, a także na dużym basenie, gdzie osoby niepełnosprawne rywalizowały w kilku konkurencjach. Na małym basenie z kolei walka toczyła się o to, kto pierwszy przepłynie długość basenu (tzw. konkurencja adoptowana – 15 m z pomocą wolontariusza lub sprzętu).

Był uśmiech, radość, wzajemne zagrzewanie się do walki przez zawodników, niezliczone gratulacje, a nawet prawdziwe łzy szczęścia.

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW KOS "HERKULES" - DUŻY BASEN

Kamila Stanisławiak - II miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Andrzej Fabiański - II miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Marcin Grzybowski - III miejsce na 25 m stylem dowolnym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Marcin Ptak - III miejsce na 25 m stylem dowolnym,

Małgorzata Grzybowska - I miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Joanna Nowak - III miejsce na 25 m stylem grzbietowym

Konrad Skretkowski - II miejsce na 50 m stylem dowolnym, II miejsce na 50 m stylem grzbietowym

 

Sztafeta 4x25 m stylem dowolnym KOS "Herkules" zajęła II miejsce

 

To może Cię także zainteresować:
Bajkowe Mikołajki u Brzechwy
Medalowe starty i debiuty Karateków z Ostroroga
Walczyli o Puchar Starosty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze