Piotr Lisek srebrnym medalistą MŚ w Londynie

10.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #medal   #srebro   #skok o tyczce   #duszniki   

We wtorek 8 sierpnia br. Piotr Lisek stanął na podium Mistrzostw Świata w Londynie ze srebrnym medalem w skoku o tyczce.

 

Po złoto-brązowym poniedziałku, przyszedł dla polskich lekkoatletów srebrny wtorek na Stadionie Olimpijskim w Londynie, gdzie wicemistrzami świata zostali Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Piąte miejsce zajął Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz.

W konkursie tyczkarzy, pełnym zaskakujących sytuacji, na ostateczną kolejność na podium trzeba było czekać do ostatniego skoku utytułowanego Renauda Lavillenie. Próba rekordzisty świata na 6,01 m nie udała się i Francuz musiał się zadowolić brązowym medalem. Złoto wywalczył Amerykanin Sam Kendricks rezultatem 5,95 m, a srebro Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5,89 m.

 

To może Cię także zainteresować:
Medalowe starty i debiuty Karateków z Ostroroga
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 12-15.12
Z seniorami o ich bezpieczeństwie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: duszniki.eu

Komentarze