Tymoteusz Zimny Wicemistrzem Europy!

27.07.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #medal

Tymoteusz Zimny zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce - Grosseto 2017! Zawodnik MKS ,„Baszta” Szamotuły zakończył bieg z czasem 46.04 s, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy.

Tymoteusz pobiegł również w sztafecie 4 x 400 m wraz z Mateuszem Rzeźniczakiem, Antonim Walickim i Maciejem Hołubem, zdobywając III miejsce na podium z czasem 3 m i 9 s.

Osiągnięcia Tymona w Grosseto zostały docenione przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Tymon został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 4 – 13 sierpnia 2017 r. w Londynie.