Adrianna jedzie na Mistrzostwa Europy

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #mistrzostwa   #szamotuły   

W miniony weekend (1-2 lipca) w Suwałkach odbyły się 34. Mistrzostwa Polski U23 w Lekkoatletyce. Najlepsi krajowi lekkoatleci toczyli zaciętą walkę o medale oraz wskaźniki na europejski czempionat do lat 23, który zostanie rozegrany w Bydgoszczy w dniach od 13 do16 lipca.

 

Czołowa reprezentantka MKS "Baszta" Szamotuły, Adrianna Janowicz, w sobotę 1 lipca wystartowała w biegu na 400 m, który ostatecznie zakończyła tuż za podium - na czwartym miejscu, z wynikiem 53,63. Potwierdziła jednak wcześniej zdobyte minimum na Mistrzostwa Europy U-23.

W niedzielne chłodne,mokre i wietrzne popołudnie w Suwałkach, to jednak nasza Ada była najlepszą sprinterką na 200 m. Czasem 24,35 zdecydowanie pokonała swoje rywalki i wywalczyła złoto!

Adrianna Janowicz znalazła się w składzie 64- osobowej reprezentacji Polski, która weźmie udział w 11. Mistrzostwach Europy U-23 w Lekkoatletyce. Adrianna wystartuje w biegu na 40 0m i w sztafecie 4x400 m.

Trenerka klubowa Ady, Janina Zielińska nie kryje zadowolenia ze startu swojej podopiecznej w MP i wiąże duże nadzieje z jej występem w Bydgoszczy. 

 

To może Cię także zainteresować:
Zgon w Szamotułach
Wypadek na trasie Szamotuły - Obrzycko
Dzieci odwiedziły komendę Policji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze